nybanner

Atlétika: Semenya 5000 méteres aranyat nyer a dél-afrikai bajnokságon

Üdvözöljük, jöjjön el tájékozódni termékeinkről!

GERMISTON, Dél-Afrika (Reuters) – Caster Semenya megnyerte az 5000 métert a dél-afrikai atlétikai bajnokság csütörtökön, ami egy potenciálisan új táv, mivel a Sportdöntőbíróság (CAS) fellebbezési határozatára vár.A szabályok megpróbálják korlátozni a tesztoszteronszintjét.
Úgy tűnt, Semenya teljesen kézben tart, amikor a nyitónapon 16:05.97-tel nyert, ami fontos próbatétel volt Dél-Afrika számára a szeptemberi dohai világbajnokságon.
Semenya ritka helyezést ért el a hosszú távú versenyen, miután korábban bejutott a pénteki 1500 méteres döntőbe 4:30.65-ös idővel, ami jóval az egyéni csúcsa alatt volt.
Bár alig izzadt meg, 1500 méteres ideje 9 másodperccel volt gyorsabb, mint a kvalifikáció következő leggyorsabbja.
Fő versenyszáma, a 800 méter péntek délelőtt, a döntő szombat este lesz.
Semenya várja a CAS-hoz benyújtott fellebbezésének eredményét, hogy hagyjon fel a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) új szabályaival, amelyek megkövetelik tőle, hogy gyógyszert szedjen természetes tesztoszteronszintjének korlátozására.
Az IAAF azt szeretné elérni, hogy a fejlettségi különbségekkel rendelkező női sportolók hat hónappal a verseny előtt az előírt szint alá csökkentsék vérük tesztoszteronszintjét, hogy elkerüljék a jogtalan előnyöket.
De ez a 400 m és mérföld közötti versenyekre korlátozódik, így nem tartalmazza az 5000 métert, így Semenya szabadon versenyezhet.
Csütörtökön elért ideje 45 másodperccel maradt el 2019-es legjobbjától, de Semenya mintha visszatartotta volna megszokott utolsó 200 méteres sprintjét.
Eközben a 400 méter olimpiai bajnoka és világcsúcstartó Weide van Niekerk csúszós lejtőre hivatkozva visszalépett a csütörtöki bemelegítéstől, amikor 18 hónap után megpróbált visszatérni a magas szintű versenybe.
"Szomorúan jelentem be, hogy visszalépek a Dél-afrikai Senior Bajnokságtól" – írta van Niekerk a Twitteren.
„Alig várom, hogy egy jó felkészülés után ismét otthon játszhassunk, de az időjárás nem volt megfelelő, így nem akartunk kockáztatni.
Van Niekerk a teljes 2018-as szezont kihagyta, mert 2017 októberében egy jótékonysági futballmeccsen térdsérült.

Feladás időpontja: 2023. június 20